COOP Jednota Nitra, SD/ 26 mája, 2021/ Novinky

COOP Jednota Nitra, spotrebné družstvo praje všetkým deťom, nielen počas dňa detí, ale po všetky dni, aby boli šťastné, spokojné, milované a dostávali od svojich blízkych čo najviac lásky.

Vedomostné okienko:

Prvý júnový deň je už od nepamäti venovaný deťom. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo vo svojich krajinách takýto deň s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako Medzinárodný deň detí. Avšak tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách.

Všetko najlepšie milé deti!

Príďte osláviť sviatok detí do týchto predajní: Tempo Nitra MAX, Tempo Zlaté Moravce, Obchodný dom Nitra, Obchodný dom Vráble a Supermarket Ivanka pri Nitre.